דף הבית כלי רכב ותחבורה פחחות וצבע למה קוד צבע לרכב משמש?

למה קוד צבע לרכב משמש?

קוד צבע לרכב עוזר לנו להבדיל בין צבעי הרכב השונים. לכל גוון צבע, קוד משלו. את הקוד רושמים במערכת הגיוון, והוא נחשב לקוד צבע בינלאומי.

צביעת רכב לפי קוד צבע
צביעת רכב לפי קוד צבע

קוד צבע לרכב עוזר לנו להבדיל בין צבעי הרכב השונים. לכל גוון צבע, קוד משלו. את הקוד רושמים במערכת הגיוון, והוא נחשב לקוד צבע בינלאומי. הקוד עוזר לנו לחזור לצבע המקורי של הרכב ובכך להימנע מצבעים דומים או שונים לו. ניתן לצבוע מחדש את הרכב בהתאם לצבעו המקורי מבלי בעיות מיותרות. הקוד תורם לנו יותר ממה שאנחנו חושבים ופותר לנו המון תסביכים שהיינו יכולים להיקלע אליהם אם לא היה לנו את הקוד כמו: חיפוש אחר הצבע הדומה ביותר וכדומה.

לפני שצובעים את הרכב יש לבדוק האם הצבע באמת תואם לצבעו המקורי. במידה והוא אינו דומה לצבעו המקורי או אינו תואם לו יש להיעסזר בבעל מקצוע או להשתמש בקוד צבע רכב.

מהו חידוש צבע לרכב?

צביעת רכב בתנור

צביעת רכב בתנור

חידוש צבע לרכב הינו צביעת הרכב מחדש או צביעת חלקים מסויימים ממנו הכסים את הפגיעות או הלכלוכים ממנו. חידוש צבע לרכב מתבצע בשני אופנים: עצמאי, ובעזרת בעל מקצוע.

  1. בעל מקצוע – לבעל מקצוע יש המון נסיון בתחום בצביעה, צבע המון מגוניות בעברו, ונקלע להמון סיטואציות כמו שהצבע לא התאים והוא הגיע לפתרון הבעיה. לכן, יש להסתמך עליו. תחילה, הוא מחפש קוד צבע לרכב ונעזר בתווית ובספר הרכב. וכשמצא את גיוון הצבע לרכב הוא מוציא מדבקות מיותרות, ומוציא כל דבר שנמצא על הרכב שמסוגל לפגוע בהמשך הצביעה. מראש, אם ישנם חלקים שאתם לא רוצים שיצבעו, כסו אותם. כדי לייבש את הרכב, המקום האידיאלי והנפוץ לכך הוא תנור ייבוש או כל מקום אחר שאין בו אבק או רוח. (אמצעים הפוגעים בתהליך הצביעה ויכולים ללכלך ולהרוס את הרכב). במידה ואין צורך בצביעה מלה של הרכב, רצוי לחילוין להשתמש בפוליש לרכב: מסיר שריטות, את השכבות המקרונית מהצבע, מעלים חבלות ומחדש את הצבע. כסיימתם לעשות פוליש יסודי לרכב, מומלץ לסיים ולהשלים את החומר עם ווקס – השומר על הצבע מפני נזקי אוויר.
  2. עצמאי – בתהליך הצביעה העצמאי, ישנם כמה "חוקי ברזל" שיש להשמע אליהם. תחילה, יש לקנות ספריי צבע לרכב התאים בסוגו בקוד ובגוון. שנית, יש לסרוק טוב את הרכב ולוודא שאין בו שריטות, חבלות, מדבקות לכלוכים או כל דבר אחר שיכול לפגוע בתהליך הצביעה. יש לטפל בדחיפות בגורמים מזיקים אלו. אם ישנה אפשרות לטפל בגורמים קטנים אלו מבלי לצבוע את כל הרכב – עשו זאת!

בניגוד לכך, אם יש שטחים גדולים שחובה לצבוע בגללם צביעה רחבה של כל הרכב יש לפנות לצבעי מקצועי ולא לקחת את הסיכוןב לצבוע עצמאית. סיכון זה יכול לגרום לנזק בלתי הפיך.

איך ניתן לחדש את צבע הרכב

ראשית, אל תצבעו את רכבכם סתם להנאתכם. צבעו אותו אך ורק כשהרכב זקוק לכך. אז איך תבחינו כך אתם שואלים? ברגע שהרכב שרוט, מלא בחבלות, צבע יורד או מתקלף – אלו הם הסימני אזהרה שהרכב זקוק לצביעה חדשה. צביעת הרכב מתבצעת באמצעות פוליש – אך במקרים שפוליש אינו מספיק יש לעשות צביעה מחדש. לפני הצביעה צריך לוודא שיהיה לכם את גיוון הצבע לרכב, ואת הקוד וכך תוכלו לצבוע אותו בצורה הכי טובה שאפשר.