דף הבית כלי רכב ותחבורה פחחות וצבע לצבוע את הרכב ולחסוך

לצבוע את הרכב ולחסוך

כיום ישנם המון מוצרים מצוינים באמצעותם אפילו תוכלו לתקן את פח הרכב במקרה שנפגע והתעקם, אם זה באמצעות חומרי מילוי מיוחדים לתעשיית הרכב ועוד חומרים שונים וטובים.

פררי אדומה
פררי אדומה

יכול להיות שצביעת הרכב בעצמכם נשמעת לכם כמו משימה מסובכת שאולי מתאימה לאנשים שיש להם כישרון אמנותי אך בוודאות אינה משימה המתאימה לכולם. ובכן, המאמר הבא נכתב על מנת להסביר שלא על כל שריטה וסדק צריך לרוץ למוסך ולבזבז כסף אלא, ניתן לחדש או לתקן את הצבע בעצמנו ובקלות. באמצעות ספריי צבע וכמה הוראות פשוטות, תוכלו לתקן סדקים ופגמים בעצמכם ובקלי קלות. כמו שכל הענפים והתעשיות מתפתחות, גם ענף הרכב.

כיום ישנם המון מוצרים מצוינים באמצעותם אפילו תוכלו לתקן את פח הרכב במקרה שנפגע והתעקם, אם זה באמצעות חומרי מילוי מיוחדים לתעשיית הרכב ועוד חומרים שונים וטובים. ישנן המון סיבות שעלולות לגרום לצבע הרכב שלנו לדהות, לייצר סדקים ובעיקרון, להיפגע. מכוניות נמצאות תחת תנאי אקלים שונים כמעט בכל מצב ולכן הצבע עלול להיפגע כתוצאה מהזמן או כתוצאה מנזק בלתי צפוי. לפני שאתם מחליטים לתקן או לצבוע את הרכב בעצמכם, ישנם כמה שלבים חשובים שצריך לדעת ורק אז להתחיל במשימת הצביעה.

רכבים צבועים עם צבע לרכב ססגוני

רכבים צבועים עם צבע לרכב ססגוני

כך מתחילים

הדבר הראשון לפני שמתחילים לצבוע את הרכב הוא לוודא קניית צבע לרכב התואם את הצבע המקורי וכמובן את איכותו של הצבע. מומלץ לרכוש צבע לרכב המיוצר במיוחד עבור רכבים. לאחר מכן אלה יהיו השלבים:

  1. תיקון: לפני שמתחילים בכלל לחשוב על לצבוע את הרכב, עלינו לתקן אותו מנזקים על גבי הפח. רכב צובעים רק כאשר הוא תקין. על מנת ליישר את הפח תוכלו להשתמש בחומר הנקרא שפכטל לרכב ולמלא את הפח שהתעקם עד שיגיע אל הקווים המקוריים של הרכב.
  2. ניקיון: לאחר שהרכב עבר את התיקונים הדרושים, השלב הבא הוא לנקות אותו. לאחר תיקון הפח יהיו עליו שאריות של לכלוך ואבק וצבע לרכב מיישמים על רכב נקי, רק כך הצבע יוכל להיות מיושם כראוי.
  3. סרטי הדבקה: לא כולם מעוניינים לצבוע את כל הרכב בשלמותו. לפני שמתחילים בתהליך הצביעה נצטרך לסמן את החלקים המיועדים באמצעות סרטי הדבקה מיוחדים לצביעת מכוניות.
  4. צביעה: את הצביעה מיישמים באמצעות ספריי צבע מיוחד לצביעת רכבים. פתחו את הספריי והחזיקו אותו בזווית של 45 מעלות ובמרחק של לפחות 25 ס"מ מפח הרכב. התחילו להזיז את היד לכיוון ימין ואז לשמאל אך בתנועה המדמה את פרי הבננה או צורה של חצי ירח אם תרצו. צביעה כזו מבטיחה כיסוי מלא.
  5. הניחו לצבע להתייבש לחלוטין(24 שעות או יותר) ואז בצעו בקרה על הצביעה. אם תזדקקו לצביעה נוספת חזרו על אותו תהליך שנית ושוב המתינו לייבוש מלא.
  6. מקשה לכה: כאשר הצבע יבש לחלוטין תוכלו להשתמש(לא חייבים) בספריי מקשה לכה שיעניק לצבע שכבת הגנה יפה וחזקה יותר. את הספריי לכה מיישמים בדיוק כפי שצובעים את הרכב.

 

כולם יכולים

לסיכום, באמצעות המוצרים והכלים הנכונים, כולם יכולים לתקן ולצבוע את רכבם לבד ולחסוך בעלויות מיותרות.