דף הבית כללי מה חשוב לבדוק טרם רכישת כספת כבדה

מה חשוב לבדוק טרם רכישת כספת כבדה

רכישה שאינה נכונה כנראה תסתכם ברכישה מיותרת שגם לא תבטיח הגנה מספקת וגם תגרום לבזבוז של כסף מיותר. המטרה לשמה המציאו את הכספת היא הגנה על תכולה או רכוש בעלי ערך כלכלי או רגשי גבוה מפני פריצות וגנבות. עם השנים התחילו לייצר כספות משוכללות יותר שיכולות גם להגן על הרכוש מפני פריצה וגם מפני נזקים בלתי צפויים

כאשר מדברים על כספות כבדה, חשוב להבין שהן רק סוג אחד מתוך הסוגים הרבים והשונים בהן כספות מיוצרות. כספות כבדות מן הסתם הן בעלות מסה גבוהה מאוד אך זה לא מספיק להגנה טובה ועל כך אפרט בהמשך. בין הסוגים השונים של הכספות נמצא כספות עם תקנים המציינים יכולות מיגון ספציפיות, כספות משרדיות, כספות ביתיות ועוד. למי שאין ידע בסיסי לגבי ענף הכספות, מומלץ מאוד שלא ינסה לרכוש כספת חדשה ללא יעוץ עם איש מקצוע מומחה.

רכישה שאינה נכונה כנראה תסתכם ברכישה מיותרת שגם לא תבטיח הגנה מספקת וגם תגרום לבזבוז של כסף מיותר. המטרה לשמה המציאו את הכספת היא הגנה על תכולה או רכוש בעלי ערך כלכלי או רגשי גבוה מפני פריצות וגנבות. עם השנים התחילו לייצר כספות משוכללות יותר שיכולות גם להגן על הרכוש מפני פריצה וגם מפני נזקים בלתי צפויים כגון שרפה, הצפה או אפילו שבר. כל חומר המרכיב רכוש מסוים, זקוק ליכולות הגנה מיוחדות לכן, בחירת הכספת צריכה להתבצע בקפידה.

כספת כבדה בתקן

כספת כבדה בתקן

קריטריונים חשובים ביותר!

כספות כבדות ידועות בעקבות המסה הגבוהה שלהן המונעת את עקירתן וגנבתן מהמקום אל יעד אחר, עקב משקלן העצום. חשוב מאוד להבין שמשקלה של הכספת אינו מצביע בשום אופן על יכולות המיגון השונות שלה. אם ברצונכם לרכוש כספת כבדה, עליכם לבדוק גם את המאפיינים הבאים:

  • גודל: לפני שרוכשים כספת כבדה, עלינו לבדוק מהי הכמות של התכולה אותה נרצה להכניס אל תוך הכספת. יכול להיות שתהיה לנו תכולה עתידית ואם כך, עלינו לקחת זאת בחשבון גם כן. גודל או עומק הכספת אם תרצו, הוא אחד הקריטריונים החשובים ביותר לפני שרוכשים כספת באופן כללי ובייחוד, לפני שמתכננים לרכוש כספת כבדה.
  • תקן מתאים: יכול להיות שהכספת שלכם תצטרך להיות עם תקן מפני שאלו הן הדרישות אם תרצו להכניס אליה לצורך העניין כלי נשק, סמים נרקוטיים או כל תכולה אחרת שעל מנת לאבטח אותה תדרוש תקן ספציפי. ישנם תקנים המתאימים באופן ספציפי לכל תכולה ותכולה גם על מנת להגן עליה מפני פריצה וגנבה, להעניק הגנה מפני נזק וגם, על מנת להגן על חיי אדם.
  • מנגנון נעילה: ישנן כספות עם מנגנון נעילה אחד וכאלה המשלבות כמה מנגנונים שונים על מנת להעלות את רמת המיגון. חשוב שמנגנון הנעילה יהיה גם איכותי וגם יעיל עבורכם כלומר, מנגנון שיאפשר לכם גישה קלה אל התכולה הפנימית. ישנם מנגנונים משוכללים מאוד ואף כאלה המשלבים בתוכם מלכודות זכוכית המקשות מאוד על ניסיונות פריצה שונים.

בחרו בקפידה!

לסיכום, כאשר רוכשים כספת לכלל המטרות, חשוב מאוד לבדוק האם מאפייניה באמת יכולים להגן על התכולה המסוימת. כאשר בוחרים כספת כבדה, אציין שוב שמשקל הכספת אינו מצביע על יכולותיה האחרות.

אם אתם רוצים ללכת על בטוח, הדרך הטובה ביותר היא לרכוש את הכספת מאיש מקצוע המתמחה בענף.