דף הבית כלי רכב ותחבורה פחחות וצבע מתי נצטרך להשתמש בלכה?

מתי נצטרך להשתמש בלכה?

למבורגיני כתומה עם צבע לכה
למבורגיני כתומה עם צבע לכה

מהי בעצם לכה ומתי נצטרך להשתמש בה ולמה נועדה. הלכה בעצם היא חומר שנועד להגן על אובייקטים שונים מפני נזקים כמו שריטות, לכלוך וצבע דהוי. לכל חומר יש לכה מיוחדת עבורו שהותאמה במיוחד על מנת להגן על אותו חומר ספציפי. משתמשים בלכה רק כאשר הפרויקט הסתיים והיא בעצם מהווה את השלב הסופי ואמורה להעניק למוצר תוצאת גימור נקייה ויפה ובאותו זמן להגן עליו לאורך זמן.

הלכה מגיעה הרבה פעמים בצבע שקוף ומתחילה להתייבש מיד אך להגיע לייבוש מלא וקשה יכול לקחת כמה שעות טובות ואולי אף יותר. בשורות הבאות אכתוב על השימושים והמוצרים השונים שזקוקים לגימור בעזרת לכה ומקבלים מראה מט או בוהק יפיפה וחדש.

אלו תעשיות משתמשות בלכה

צבע לכה בתעשיית הרכב

צבע לכה בתעשיית הרכב

לכה היא מוצר שמשתמשים בו בתעשיות רבות כגון תעשיית הריהוט, תעשיית הרכב, ענף התעופה וכמובן ענף העיצוב ועוד תעשיות רבות. לאחר שרכב עובר עבודת פחחות עקב תאונה או כל נזק אחר שנגרם לו, הוא נצבע מחדש ובסוף הצביעה מורחים על גבי הרכב שכבה של לכה מיוחדת לרכב, בדרך כלל עושים שימוש במקשה לכה שהיא חזקה מאוד. רהיטים רבים גם מקבלים שכבה של לכה בתום תהליך הייצור והצביעה. הלכה יכולה להיות מבריקה או מט ובין מטרותיה השונות לצד המראה האסתטי שלה הוא להעניק הגנה על החומר ממנו עשוי הרהיט לאורך זמן. הלכה יכולה להגן מפני שריטות שהרהיט יכול לקבל, יכולה להגן מפני מים וחומרים מימיים אחרים שיכולים להזיק לרהיט אם אינו מכוסה בשכבה של לכה. ישנם סוגים רבים של חומר הלכה וחשוב מאוד לבחור את הלכה הנכונה עבור החומר הנכון. בחירה בחומר שגוי לא תשיג את המטרה ואף יכולה להזיק למוצר עוד יותר. ישנן לכות על בסיס מים, על בסיס שמן ואפילו לכות על בסיס אלכוהולי אך במקורה עשויה הלכה מערבוב של כמה סוגי שרף. חומרים שונים מושפעים בצורה שונה מאחרים ולכן הלכה שנשתמש בה לעץ היא לא אותה לכה שנצטרך עבור עבודת פחחות.

מי יבצע את יישום הלכה

ישנם כל מיני דרכים ליישם את חומר הלכה על גבי משטחים שונים וכן, יכול להיות שתצליחו לעשות זאת בעצמכם. אבל, אם אינכם רוצים להשאיר מקום לטעויות, תניחו לעצמכם בשקט וגשו אל בעל המקצוע המתאים שיעשה עבורכם עבודה מקצועית בלי שתסתבכו עם יישום ובחירת הלכה הנכונה והמתאימה. בעל מקצוע שמתעסק בצביעה וגימור של מוצרים רבים ידע בדיוק באיזה סוג של לכה הכי מומלץ להשתמש על מנת שהלכה באמת תוכל להגן על הרהיט או המכונית בצורה הטובה והאיכותית ביותר. אז אם אינכם מומחים או מעולם לא התעסקתם עם חומר הלכה  וברצונכם לקבל גימור מושלם לאובייקט מסוים שנמצא ברשותכם, חפשו חברה המתמחה בסוגי הלכות השונות ויישומן על מנת שלא תגיעו למצב שבחרתם בלכה הלא נכונה ואין אפשרות להחזיר את הפריט לקדמותו. תנו למקצוענים לעשות את העבודה ותקבלו תוצאה מושלמת.