דף הבית מיגון ואבטחה מיגון אישי סיכון בעבודה – חשיבותו של הציוד הנכון!

סיכון בעבודה – חשיבותו של הציוד הנכון!

אם אתם בעלי עסק או מנהלי צוותי עבודה שונים, עליכם לוודא טרם תחילת העבודה שציוד המיגון האישי אכן מתאים, יעיל ואיכותי

מיגון אישי בעבודה זה הרבה מעבר לקסדה
מיגון אישי בעבודה זה הרבה מעבר לקסדה

מקומות עבודה כחלק מהגנתם על העובדים צריכים להעניק ציוד מיגון אישי איכותי המיועד לכל סוגי העבודות באופן פרטני. ציוד המיגון מוכרח להגיע עם הוראות, הליכים במקרים של פציעה, אימונים וכל דבר אחר שיכול למזער תאונות עבודה. ישנם המון סוגים שונים של ציוד המתוכננים להגן על עובדים בפני נזקים העלולים לקרות באזורי עבודה בהם באים במגע עם חומרים מסוכנים העלולים לפגוע בגוף האדם.

ציוד מיגון אישי כולל בין השאר גם הגנה על הגוף כאשר עובדים עם מכונות מסוכנות ורועשות. למרות שמכונות ואזורי עבודה אמורים להיות בטוחים מפני נזקים שונים, לא תמיד ניתן למנוע את כל סוגי התאונות שעלולות להתרחש. כל מעסיק חייב לשאול את עצמו שאלות רבות טרם רוכש את הציוד הנכון, ישנן סביבות עבודה הדורשות ציוד ספציפי. אי הקפדה על הציוד הנכון עלול לפגוע בעובדים ואף לסכן את חייהם. על מנת להבטיח שימוש נכון בציוד המיגון, הציוד צריך להיות מעוצב ארגונומית ועבור אותו שימוש ספציפי. על הציוד להיות מאוחסן כאשר הוא נקי ותקין לשימושים חוזרים.

מה כולל הציוד

שמירה על הבריאות בעבודה

שמירה על הבריאות בעבודה

כמו שהתחלתי לציין, כל המעסיקים ללא יוצא מן הכלל מוכרחים ומחויבים להעניק ציוד מיגון אישי איכותי ויעיל לכלל העובדים. בנוסף, על המעסיקים לאמן את העובדים בשימוש הראוי וכמובן לציין בפניהם מהו הזמן הנכון להשתמש בו. הנה כמה סוגים של ציוד מיגון אישי:

  • עיניים: חומרים העלולים לסכן את העיניים שלנו הם כימיקלים שונים, אבק, גזים, קרינה ושבבים של עץ וחומרים אחרים שיכולים להיכנס לעיניים. ציוד המיגון לעיניים יכלול משקפות מיוחדות, מגני פנים ומסכות המתאימות לסוגי העבודה השונים.
  • אוזניים: חשיפה לרעש בעצמה גבוהה או לרעש ממושך עלולה לפגוע במערכת השמיעה. ציוד המיגון יכלול אטמי אוזניים ואזניות להגנה על מערכת השמיעה.
  • ידיים וזרועות: חלקי הגוף הללו יכולים להיפגע כאשר הם באים במגע עם טמפרטורה גבוהה או קרה מאוד, כימיקלים, חשמל,חומרים ביולוגיים מסוכנים ועוד. הציוד במקרה הזה יכלול כפפות מיוחדות ובגדים עם שרוולים ארוכים שיכסו את הידיים והזרועות וימנעו פציעה.
  • ראש וצוואר: הסיכונים לראש ולצוואר יכללו חפצים שעפים או נופלים, חשש להיתקלות באובייקט מסוים, שיער שעלול להסתבך במכונות השונות, כימיקלים ומזג אוויר. ציוד המיגון יכלול קסדות, כובעים מיוחדים להגנת הראש, רשתות לאיסוף השיער וקסדות עמידות בפני אש.
  • רגליים וכפות רגליים: סיטואציות כאלה תכלולנה רטיבות, משטחים מחליקים, פגיעות מפני כלי רכב, חפצים שעלולים לעוף, כימיקלים ומתכות, טמפרטורה ועוד. ציוד המיגון יכלול מגפיים ונעלי בטיחות מיוחדים נגד מים, נגד חתכים, נגד כימיקלים ועוד ציוד הנעלה ספציפי לכל עבודה.

אסור להתפשר

אם אתם בעלי עסק או מנהלי צוותי עבודה שונים, עליכם לוודא טרם תחילת העבודה שציוד המיגון האישי אכן מתאים, יעיל ואיכותי. עליכם לוודא כי הצוות אכן יודע כיצד יש לחבוש או ללבוש את הציוד הדרוש ומה יש לעשות במצבים מסוכנים. ציוד איכותי יכול להציל חיים.