דף הבית איכות חיים ניקיון ספות, כורסאות והקשר אל חומרי ניקוי

ספות, כורסאות והקשר אל חומרי ניקוי

חומרי ניקוי לבית
חומרי ניקוי לבית

אם בזמן האחרון עברתם לבית חדש אתם יודעים שאחד מהחלקים שאי אפשר להתעלם מהם הוא עיצוב הבית. כשאנחנו מעצבים את הבית אנחנו יכולים להתאים את העיצוב למה שתואם אותנו ואת התכונות שלנו וכל אחד יכול להביע את עצמו בעזרת עיצוב הבית שלו. בזמן עיצוב הבית אנחנו בוחרים את הרהיטים שיהיו בו כמו כן גם את איך שהם ייראו ויתחברו עם שאר הבית. רהיטים עם הזמן נוהגים לצבור הרבה אבק ולכן צריך לנקות אותם מפעם לפעם וחשוב להקפיד על חומרי ניקוי מתאימים. מבין כל הרהיטים הפריט שהכי קשה לנקות הוא הספה או הכורסה שנמצאת בחלל הסלון. על הספות יושבים אנשים ולכן הם אוספים את כל הלכלוך והאבק מהבגדים של האנשים. ספות תורמות רבות לעיצוב הבית מהסיבה הפשוטה שספות יכולים לבוא בצורות שונות ודוגמאות שונות וניתן להתאים אותם בהתאם להעדפה שלכם. בנוסף ספות תורמים רבות לאופן האירוח שלכם, ומכאן שיש חשיבות על שמירת הריהוט והספות נקיים תוך שימוש עם חומרי ניקוי ייעודיים לטקסטיל ובד חומרי ניקוי פריט שצריכים להיות בכל בית. אך איך ננקה אותם? חומרי ניקוי לבדם אינם מספיקים. כל רהיט עשוי מחומר אחר ולכן שיטת הניקיון שלהם שונה. ידע בסיסי בחומרי ניקוי אינו מספיק בשביל לנקות בצורה הטובה ביותר וצריך לדעת לנקות בלי לפגוע בשטיח עצמו.

סחבת ניקיון איכותית

סחבת ניקיון איכותית

איך גם נאריך את חיי הריהוט וגם נשמור עליו עם חומרי ניקוי?

כאמור כל ריהוט הוא אחר הוא אחר, בעל נראות אחרת ויוצר מחומרים אחרים ולכן דרך הטיפול בו וסוג של חומרי ניקוי המיועדים לניקיונו שונה. יש ספות סינטטיות, מצמר, מכותנה ולכן אי אפשר לתת הוראות שוות לכולם. מה שמשותף לכל הספות זה שכולם נמצאים במקום בעל שימוש נרחב והרבה אנשים שעוברים דורכים עליהם ומלכלכים אותם. בטח תשאלו למה לא לבחור כורסא עם ריפוד פלסי או שניתן להסירו בקלות על פני אחד שדורש עבודה כל כך רבה ואם שווה להחזיק אחד בכלל. בלי קשר לעובדה שהוא תורם לעיצוב הבית רבות אנשים מחזיקים ספות כדי לשמור על אווירה חמימה. אז איך בעצם נשמור עליו? אילו חומרי ניקוי מתאימים? על מנת לשמור על שטיח יש לפעול קצת יותר מלמצוא את חומר הניקוי המתאים לו ולסוג החומר שהוא עשוי ממנו ולפעול בצורה עקבית שתשמור עליו. אם לא נשמור על הניקיון של הספה או הכורסה היא עלולה לצבור כמויות של אבק ולכלוך כי כפי שאמרנו קודם ספות נוהגות להתלכלך מהר.

איך נבחר חומרי ניקוי מתאימים לספות?

על מנת להעניק לספות שלנו חיים ארוכים יותר יש להשקיע קצת יותר בעת בחירת חומר ניקוי ההמלצה הגורפת היא להתייעץ עם החנות ממנה אתם רוכשים.

לפניכם כמה טיפים שיעזרו לכם בבחירה.

  1. שאיבה מבוקרת: סוגים שונים של ספות כוללים דברים שונים. אחד מהדברים שחלק מהספות כוללים הם "קפלים ופינות נסתרות" שהם אותם מקומות בהם הלכלוך מצליח להסתתר בהצלחה יתרה. בזמן השאיבה יש לשים לב אליהם ולשאוב אותם בעדינות מהסיבה הפשוטה שהם יכולים להיקרע מעצם השאיבה עצמה אם לא מתייחסים אליהם בעדינות. כמו כן ניתן לנקות אותם בעזרת חומרי ניקוי מתאימים בלבד.
  2. מניעת שחיקה: מעבר לשימוש בחומרי ניקוי שונים אם יש לכם על הספות כריות מומלץ להפוך אותם מפעם לפעם על מנת לאזן את השחיקה הנגרמת עקב השימוש בהם.

תחזוקה: תחזוקה שוטפת תשמור על אורך חיי הרהיטים בכלל ועל הריפוד של הספות בפרט. מצד אחד חשוב להשתמש עם חומרי ניקוי מתאימים ומצד שני אסור לנקות בתדירות גבוהה מדי על מנת לא לגרום נזקים לטקסטיל.