דף הבית עיצוב עיצוב פנים קמין נפט לחימום בחורף – הכל על נפט לחימום ביתי

קמין נפט לחימום בחורף – הכל על נפט לחימום ביתי

רבים טועים להזמין נפט לחימום ביתי ממש בחורף או קצת אחרי קור גדול, אין בפועל מניעה אולם הזמנת נפט בחורף עלולה להיות יקרה יותר וזמן האספקה יכול להיות ארוך יותר. ההמלצה הגורפת היא שכבר בקיץ או נכון יותר לקראת סופו להזמין חברה מקצועית המספקת דלקים לבצע בדיקה ואולי ניקיון של מיכל הנפט שלכם, חשוב לציין כי נפט שנשאר מהעונה שעברה עלול להתקלקל, לחות ומים עלולים להתעבות במיכל והדלקה עם נפט ישן תגרום נזק לקמין שלכם.

חימום לחורף עם קמין נפט
חימום לחורף עם קמין נפט

3 העשורים האחרונים עשו חסד עם הישובים הכפריים למיניהם, ביניהם גן יבנה, המושבים מסביב, שוהם, מכבים ועוד. ישובים אלו התפתחו בצורה משמעותית במיוחד בבניה צמודת קרקע. כולם רוצים בית פרטי עם סלון מרווח שבמרכזו מותקן קמין הפועל על נפט לחימום ביתי. יש לבניה כזו יתרונות וחסרונות, מצד אחד בית פרטי צמוד קרקע מהווה אפשרות לאווירה כפרית, שקט ושלווה בניגוד מוחלט לאווירה הסואנת של העיר. אולם יחד עם מבחינת מיזוג החלל בבית בהשוואה לדירת בבניין בית פרטי קשה יותר לחימום או קירור. הסיבות לכן מגוונות החל מגודל הבתים ועד לשטח החלל הפתוח שקיים, ואם יש מעלה מדרגות אז הקושי גדול יותר. לרוב בבתים משותפים מחממים או מקררים בעזרת מזגן או רדיאטור. אך בית פרטי יש אפשרויות נוספות, יעילות וחסכוניות יותר לחימום כגון הפעלת קמין עם נפט לחימום ביתי.

ההבדל בין קמין עצים או קמין נפט מול חימום עם מזגן

אם תשאלו את מי שמחמם את הבית שלו בחורף עם מזגן איך ההרגשה סביר להניח שיאמר לכם שבשלב מסוים סוגרים את המזגן ועוברים לרדיאטור או שמיכות כי חימום לטווח ארוך עם מזגן גורם להתייבשות, כאבי ראש והרגשת אי נוחות כללית. הסיבה לכך נובעת מהעובדה שמזגן מזרים אוויר יבש וחם אלך חלל החדר, ואת הלחות הוא מוציא החוצה, בפועל זו פעולת ייבוש לכל דבר אולם לעומתו חימום על ידי קמין עצים הוא האידיאלי ביותר אך גם המסובך יותר לתפעול יש צורך להביא עצים להסקה, צריך לאחסן אותם במקום יבש, צריך גם לנקות את הקמין והארובה על מנת לשמור על פעולה תקינה, יש אפר, לכלוך לעיתים גם עשן ופיח, כל אלו הביאו לחלופה מצוינת, חימום על ידי קמין הפועל על נפט לחימום ביתי. הפתרון נוח, יעיל ולרוב גם שווה ערך בעלויות. החימום על ידי נפט לחימום ביתי נעים יותר בהרבה מאשר חימום עם מזגן מכיוון שהוא לא מייבש את האוויר ובכך אינו גורם לאי נוחות וכאבי ראש.

מתי מזמינים נפט לחימום ביתי וממי?

רבים טועים להזמין נפט לחימום ביתי ממש בחורף או קצת אחרי קור גדול, אין בפועל מניעה אולם הזמנת נפט בחורף עלולה להיות יקרה יותר וזמן האספקה יכול להיות ארוך יותר. ההמלצה הגורפת היא שכבר בקיץ או נכון יותר לקראת סופו להזמין חברה מקצועית המספקת דלקים לבצע בדיקה ואולי ניקיון של מיכל הנפט שלכם, חשוב לציין כי נפט שנשאר מהעונה שעברה עלול להתקלקל, לחות ומים עלולים להתעבות במיכל והדלקה עם נפט ישן תגרום נזק לקמין שלכם. הזמנת נפט לחימום ביתי לפני בא העונה הקרה תחסוך לכם עלויות שתמנע ממכם להיות בלחץ או תקועים ללא נפט. את הזמנת הנפט חשוב לבצע מחברה מקצועית, מוכרת ולא מחאפרים למיניהם. כאשר המיכלית מגיעה אליכם לצורך אספקה רשמו את מונה המשאבה בהתחלה ובסיום על מנת שתדעו כמה תדלקתם, בקשו תעודת משלוח / חשבונית בה מצויינים פרטי הספק. חשוב לוודא שאכן אתם מזמינים נפט וגם מקבלים אותו ולא חומר אחר שאינו מתאים לכם.